Klub Dobrego Filmu – „Pavarotti”

UWAGA! UWAGA !

KLUB DOBREGO FILMU

ZAPRASZAMY!! ????

???„PAVAROTTI” – ??? 16.12.2019 r., godz. 18.00

„PAVAROTTI”
„(…)Jest to dogłębny i szczery portret życia, kariery i dziedzictwa pozostawionego przez ikonę sceny muzycznej. Pavarotti był nazywany „tenorem zwykłych ludzi”, ponieważ łączył w sobie osobowość, geniusza i celebrytę, i wykorzystywał swoje talenty, aby szerzyć dobrą nowinę, że opera może być rozrywką dającą radość wszystkim miłośnikom muzyki. Dzięki sile swojego talentu, Pavarotti zawładnął wielkimi scenami na całym świecie i podbił serca słuchaczy z najodleglejszych zakątków globu.
W filmie zostały wykorzystane nieliczne wywiady z jego rodziną i współpracownikami i nigdy wcześniej nie publikowane materiały filmowe.(…) Howard wpadł na pomysł, aby film jego miał strukturę opery, czyli składał się z trzech aktów. Czy życie Pavarottiego mogłoby mieć inną strukturę? Ten pomysł miał wpływ na kształt całego filmu. Od tej pory Howard miał wizję filmu jako dramatu przeplatanego pełnymi pasji ariami, które podkreślałyby kontrast pomiędzy ekstrawaganckim spektaklem a zwykłym, szarym życiem.
Film zawiera nagrania niezapomnianych występów, w tym fragmenty z koncertu Trzech Tenorów oraz nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych, w tym drugiej żony Pavarottiego – Nicoletty, a także Jose Carrerasa, Placido Domingo i frontmana U2 Bono.”

Małgorzata Malinowska (Film „Pavarotti” – niezwykle poruszająca historia o tenorze wszech czasów –www.kobieta.pl )

USA, Wielka Brytania (2019); Reż. Ron Howard

Bilet: 10 zł Miejsce: Sala widowiskowa MOK

Podziel się i polub 🙂
fb-share-icon

Dodaj komentarz