Klub Dobrego Filmu – „Yuli”

Klub Dobrego Filmu w Głubczycach ?

28.11.2019 r. godz. 18.00 zapraszamy wszystkich miłośników filmów nietuzinkowych do sali widowiskowej MOK na „YULI” film o talencie….?

„(…)historia Carlosa Acosty, pokazana w filmie, to historia zmagania się jednostki z własnym talentem i przeznaczaniem, które stara się odrzucić dla bliższych swojemu sercu wartości: bliskości z rodziną i emocjonalnego związku z miejscem urodzenia. Ojciec od małego nazywał go Yuli, a więc imieniem syna boga wojny z niewolniczych wierzeń, i zachęcał do walki o swoje. Okazuje się, że mały Carlos walczył jednak głównie z baletem: uciekał ze szkoły, wagarował, zapominał o szkolnych występach, nie chciał się przenieść do szkoły z internatem… W filmie dopiero obejrzany w szkole brawurowy występ dorosłego tancerza powoduje w nim przemianę, ale nadal nie jest skłonny „żyć tylko baletem”. Wciąż jest pełen wątpliwości, nawet po wygranym konkursie w Lozannie, który otwiera mu drzwi do kariery w Europie i w konsekwencji – do stanowiska solisty w londyńskim balecie. Po kontuzji kostki Carlos chętnie wraca na Kubę i tylko perswazjom jego nauczycielki świat baletu zawdzięcza, że Acosta powraca na sceniczne deski. Ostatecznie tancerz zapisał się w historii baletu klasycznego nie tylko jako pierwszy czarnoskóry wykonawca partii Romea w Royal Opera House, ale po prostu jako znakomity tancerz, kreujący z techniczną maestrią i aktorskim zacięciem dziesiątki ról w XIX- i XX-wiecznych baletach.(…)
Jednak po zakończonym seansie nie myśli się o balecie czy tańcu, lecz o sile talentu, o pogmatwanych ścieżkach ludzkich losów i przede wszystkim o Kubie, skąd artysta się wywodzi i dokąd ostatecznie wrócił.”
Katarzyna Gardzina-Kubała www.taniecpolska.pl

Cena biletu: 10 zł

Reżyseria: Iciar Bollain Obsada: Carlos Acosta, Santiago Alfonso,Yerlín Pérez, Laura De la Uz

Podziel się i polub 🙂
fb-share-icon

Dodaj komentarz