Klub Dobrego Filmu – „Winni”

UWAGA! UWAGA! UWAGA! KLUB DOBREGO FILMU !!!
???

26.06.2019 r. godz. 18.00 Sala 32

ZAPRASZAMY!

„Minimalistyczny, trzymający w napięciu duński thriller, sfilmowany tylko we wnętrzu policyjnej centrali 112 i składający się tylko z prowadzonych przez pracującego tam policjanta rozmów telefonicznych.

Asger, kończy dyżur. Nie lubi tej pracy, następnego dnia ma sprawę sądową dotyczącą nadużycia siły wobec zatrzymanego, zakłada, że zeznania jego policyjnego partnera pozwolą mu wrócić do działania w terenie. Pod koniec dyżuru odbiera jednak telefon od kobiety, która została właśnie porwana przez byłego męża, zamknięta w białej furgonetce, ekspresówką jest wywożona z miasta. Połączenie się urywa. Asger, znów nadużywając uprawnień, przy pomocy połączeń telefonicznych, analizy danych z map, numerów PESEL i tablic rejestracyjnych, stara się pomóc kobiecie. Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym…..
To film o niebezpiecznych następstwach pochopnej i nietrafnej oceny czyichś zachowań. Im więcej dowiadujemy się o zarzutach ciążących na Asgerze, tym bardziej staje się jasne, że ratowanie Iben jest dla niego również sposobem na odkupienie własnych win…”. Urszula Schwarzenberg-Czerny
https://www.polityka.pl/…/1770000,1,recenzja-filmu-winni-re…

Winni (Den skyldige), reż. Gustav Möller, wyst. Jakoba Cedergren, Jessika Dinnage, Omar Shargawi

Podziel się i polub 🙂
fb-share-icon

Dodaj komentarz