Klub Dobrego Filmu – „Gentleman z rewolwerem”

UWAGA! UWAGA! UWAGA!
???

10.05.2019 r. godz. 18.00 Sala 32

ZAPRASZAMY!

„Gentleman z rewolwerem” Davida Lowery’ego jest ostatnim filmem, w którym wystąpił Robert Redford przed pójściem na zasłużoną aktorską emeryturę.
I jest to pożegnanie w wielkim stylu.

„Gentleman z rewolwerem” to skromna, acz emocjonująca i oparta na faktach opowieść o starszym mężczyźnie, który w wolnych chwilach… napadał na banki. Dla przyjemności samego aktu, dla dreszczyku emocji, wreszcie – dla czystej zabawy. Nienagannie ubrany pan w kapeluszu, przychodził do licznych placówek na terenie pobliskich stanów
i z uśmiechem na ustach prosił kasjerki o to, aby do torby zapakowały mu zawartość kas. Był przy tym tak opanowany i sympatyczny, że nikt nawet nie pomyślał, aby mu się sprzeciwić. „Cały czas się uśmiechał”, będą mówić poszkodowani.
Film to niezwykle wyważona, urokliwa opowieść o tym, co jest najważniejsze w życiu. Reżyser pośrednio i bezpośrednio głosi tezę, że sprawa jest niezwykle prosta. Ważne, aby znaleźć pasję i robić coś, dzięki czemu będziemy szczęśliwi. W końcu „nie chodzi o zarabianie na życie, chodzi o przeżywanie życia”, jak padnie w pewnym momencie z ekranu. Najnowsze dzieło Amerykanina w każdej scenie jest więc afirmacją dobrze spędzonego czasu.
Dzięki temu „Gentleman z rewolwerem” jest historią, od której robi się ciepło na sercu. /autor: Michał Kaczoń – źródło: FILM.COM.PL/

USA 2017 (The Old Man & the Gun). Reż. David Lowery.
Aktorzy: Robert Redford, Sissy Spacek, Casey Affleck, Danny Glover

Podziel się i polub 🙂
fb-share-icon

Dodaj komentarz